obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Bulletin Ženy 50+ z října 2018 si můžete stáhnout zde. soubor *.PDF 3,6 MB

Úřední  hodiny  v  Centru  Ženy50  na  Anenské  10

Kontaktovat nás můžete telefonicky kdykoliv a osobně na Anenské 10 nejlépe ve čtvrtky od 15.30 do 17.30 hod., nebo po telefonické domluvě jindy (728 740 449).

Naši  organizaci  můžete  podpořit  nákupem   na  internetu

web GIVT

FOTOPÁTKY   -   akce   pro   všechny   fotoženky

"Představuji si tyto "FOTOPÁTKY" jako takový fotoklubík, slučující v sobě: především samotné setkání fotoženek, ale také něco jako fotoporadnu (fotografická technika, úpravy fotografií v editoru/ech atp., prostě leccos, co se nestačilo probrat v kurzu), plánování akcí, promítání a komentování fotek atd. atd.," říká Alice Prokopová, která vás bude očekávat na Anenské 10, v době od 15.30 - 17.30 hod.
Termíny v roce 2018:   7. 12.

A k t u á l n í     a k c e

Láska  a  jiné  city  v  Brně  ve  středověku

OBSAZENO

k procházce Srdečně vás zveme na procházku, která nás provede středověkým Brnem na pozadí milostného vztahu Elišky Rejčky a Jindřicha z Lipé. Seznámíme se s Brnem za vlády moravských Lucemburků a nahlédneme do domácností tehdejších šlechticů a měšťanů. Připomeneme si, že ve středověku nabývala láska různých podob, a tak se vydáme po stopách nejenom citů milostných, ale také připomeneme vznik, funkci a význam kostelů, klášterů a špitálů.

Kdy?15. listopadu 2018
Od kdy?16.00 - cca 18.00 hod.
Sraz: v 15:45 hod., Moravské nám., u jezdecké sochy Jošta
Provází: Zdeňka Pitrunová
Poznámka:JE  NUTNÉ  SE  NAHLÁSIT  PŘEDEM

Cena 50 Kč, platba na místě srazu

Přihlášky u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449 nebo na e-mailu info@zeny50.cz

Deset   zamyšlení   nad   životem
4. zamyšlení:  Krize středního věku, syndrom prázdného hnízda

Srdečně Vás zveme na 4. lekci semináře, ve které se společně s MUDr. Ivanem Peškou zamyslíme nad krizí středního věku a tzv. syndromem prázdného hnízda
(Je možné zúčastnit se jen vybraných lekcí.)

Kdy?20. listopadu (Út 16.30 - 18.30 hod.)
Místo:Centrum Ženy50; Anenská 10
Lektor:psychiatr MUDr. Ivan Peška
Cena:130,- Kč / členky 100,- Kč

Krize středního věku je termín zavedený v roce 1965 Elliotem Jaquesem, který jí chápal jako období, kdy si dospělý jedinec uvědomuje stále jasněji svou vlastní smrtelnost a začíná si klást otázku, kolik času mu zbývá v jeho životě. Je prožívána mnohými lidmi během přechodu ve středním věku, když si uvědomí, že jim uplynula více než polovina života. Lidé mohou v této věkové periodě přehodnocovat to, čeho dosáhli, a srovnávat to se svými sny. Výsledkem může být touha udělat zásadní změny v klíčových aspektech svého života - v kariéře, v harmonii pracovního života, v manželství, romantických vztazích, fyzickém vzhledu nebo velikosti finančních výdajů.
Syndrom prázdného hnízda je "stav", který může postihnout ženu v době, kdy poslední dítě opustí domov. Může se také projevit, když dítě vstoupí do manželství, neboť jeho sňatek je jasným signálem, že matka již není propříště potřebná tak, jako byla dosud. Pojem se stal užívaným pro pocity smutku a emoční krize, které mnoho žen prožívá, když s nimi jejich děti přestávají žít a když již nepotřebují jejich každodenní péči.

Deset   zamyšlení   nad   životem      (seminář od 9. 10. 2018)

Je možné si případně vybrat jen jednotlivé lekce.

Srdečně Vás zveme na seminář, ve kterém se společně s MUDr. Ivanem Peškou zamyslíme nad jednotlivými etapami lidského života, vztahovými otázkami i dalšími událostmi, které mohou potkat nás či naše blízké. Podrobně

Dobrý   zrak   (cyklus praktického kurzu)

ilustrační obrázek V kurzu, který je tvořen 5 lekcemi, se budeme věnovat především našim očím a našemu pohledu na svět kolem sebe. Budeme se dívat, pozorovat, vnímat, dýchat, procvičovat, pracovat se zvukem, relaxovat, komunikovat s očima... dotýkat se přítomnosti... čerpat inspiraci...
Kurz je určen pro všechny, kteří jsou hraví, rádi pracují na sobě a objevují nové možnosti i obzory. Pro všechny "očočkované, obrýlené i neobrýlené".

Lekce mají volnou návaznost, účast je možná i jednotlivě.

Ve dnech:10., 24. a 31. října, 7. a 21. listopadu 2018 (středy)
V čase:16.00 - 18.00 hod.
Počet:minimálně 6 osob
Kde:Centrum Ženy50, Anenská 10, Brno a přilehlé okolí
Lektorka:Eva Sádlíková
Cena:celý kurz 1.250 Kč, jednotlivé lekce 300 Kč

S sebou: podložku na sezení, pohodlné oblečení, deštník/pláštěnku (při nepříznivém počasí; kurz bude probíhat i venku). Pokud nosíte dioptrické brýle, doporučuji vzít si na ně pevné pouzdro. Kontaktní čočky a sluneční brýle zanechte doma.

Lektorka Eva Sádlíková žije v Brně, kde pracuje jako pedagožka, lektorka prožitkových technik a muzikoterapeutka.

Přihlášky na celý kurz i jednotlivé lekce u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449 nebo na e-mailu info@zeny50.cz. Přihlášky jsou závazné po zaplacení.

Přednášky - čtvrtky od 17.30 hod.

Srdečně Vás zveme na přednášky z různorodých oblastí.
NENÍ NUTNÉ SE HLÁSIT PŘEDEM (není-li uvedeno jinak). Podrobně

Pobyty

Piešťany  -  termální  lázně  s  tradicí      (29. května - 2. června 2019)

OBSAZENO

Piešťany Srdečně Vás zveme na pětidenní pobyt k našim východním sousedům, na Slovensko. Piešťany vděčí za svoji pověst především jedinečným přírodním pramenům termální minerální vody, která vyvěrá z hloubky 2 000 metrů. Obsahuje některé specifické sloučeniny a energii zemské magmy, což se již dlouhé roky využívá především k léčbě nemocí pohybového ústrojí.
Kromě pobytu v lázních je možné uskutečnit i výlety do okolí (např. na Trenčiansky hrad nebo Čachtický hrad). Podrobně

Luhačovice, hotel Ambra - nechejte se hýčkat! (18. - 22. 9. 2019)

relaxační pobyt Pojďte s námi opět prožít několik pohodových, odpočinkových dnů, spojených se zdravotním cvičením, v  Luhačovicích a nechejte o sebe pečovat odborníky! Wellness hotel Rezidence Ambra získal v prestižní soutěži Czech Hotel Awards o Hotel roku 2014 v kategorii čtyřhvězdičkový hotel již potřetí 1. místo ve Zlínském kraji. Podrobně

Další projekty

Projekt   TROJLÍSTEK

Projekt TROJLÍSTEK Občanské sdružení Ženy50 bylo přizváno Centrem pro rodinu a sociální péči ke spolupráci v projektu Trojlístek, který byl podpořen evropskými fondy a čerpá v rámci mezinárodní spolupráce z dobré praxe v Rakousku. Jedná se o službu tzv. "náhradní" babičky. Projekt Trojlístek vychází ze zkušeností rakouské služby Oma Dienst. Jeho cílem je aplikovat zkušenosti ze zahraničí na české prostředí. Služba Oma Dienst ve Vídni zprostředkovává kontakt mezi náhradními babičkami a rodinami s dětmi. Ročně zajistí kolem šesti set úspěšných kontaktů. Podrobně

© 2007-2018   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  13. 11. 2018