obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Annabis

FOTOGRAFUJEME   PRO   RADOST   ("Cesty  k  fotografii")

(dvouměsíční   kurz  pro  začátečníky  či  mírně  pokročilé  fotografy)

fotografka Motto: "To, co je ve fotografii nad veškerou techniku, je schopnost všímat si." Elliott Erwitt

Kurz je určen pro začátečníky (případně i mírně pokročilé fotografy), kteří mají chuť se o  fotografování dozvědět více a chtějí objevovat svou vlastní kreativitu v  této oblasti. Co s sebou? Jako vybavení stačí jakýkoli digitální fotoaparát s možností manuálního nastavení clony a času, tedy: zrcadlovka nebo tzv. "bezzrcadlovka", může to být i kompaktní fotoaparát, pokud má možnost manuálního nastavení (tím je míněno jiné nastavení než jen automatika); důležité je mít s sebou - ve fotoaparátu - záznamovou kartu a také mít foťák plně nabitý).

Kdy?pátky: 15.9., 22.9., 29.9., 6.10., 13.10., 20.10., 27.10. a 15.12.
Kolikrát?8x a jeden malý sobotní fotovýlet
V době: 15.30 - 18.00 hod.
Kde?Centrum Ženy50, Anenská 10, 4. patro
Cena?1.400,- Kč / členky 1.300,- Kč
Přihláška:za závaznou bereme přihlášku po zaplacení
Počet osob:maximálně 7 účastnic/účastníků
Lektorka:Alice Prokopová

Na otázku "Co je to vlastně fotografování?" můžeme odpovědět mnoha různými způsoby. Můžeme ho považovat za způsob komunikace, za umění, za řemeslo, za způsob uchovávání a sdílení zážitků, vyjádření emocí, za... atd. atd. Ať se však na focení díváme tak či onak, může nám tato pozoruhodná oblast lidské činnosti přinést mnoho radostných zážitků - od chvilek před stisknutím spouště až po potěšení z výsledku, popř. i z jeho sdílení s druhými lidmi. Fotografování se může stát dlouhodobým - někdy i celoživotním - zdrojem radostných impulzů. K  tomu je ovšem zapotřebí porozumět - alespoň do určité míry - některým technickým, výtvarným a dalším aspektům fotografování. Cílem kurzu je pomoci účastníkům na "cestě k radosti z fotografování", seznámit je postupně s některými základními poznatky z oblasti fotografie, to vše v přátelském a nekritizujícím prostředí. Účastníci budou taje fotografie poznávat především prostřednictvím vlastní zkušenosti, jinými slovy - důraz bude kladen na praktickou stránku tohoto poznávání.

Každé ze setkání bude věnováno jednomu konkrétnímu tématu z oblasti fotografie. Poté dostanou účastníci malý, motivující a samozřejmě dobře zvládnutelný "domácí fotoúkol/eček" do příštího setkání. Následující setkání vždy začne promítáním, reflexemi a komentováním "fotoúkolů", pak bude uvedeno a probíráno (teoreticky i prakticky) nové téma.

Mezi sedmým a osmým setkáním je záměrně více než měsíční prodleva, aby měli účastníci dostatek času na větší fotoúkol, který si zvolí z více námětů - tak, aby byl "šitý na míru", aby účastníka co nejvíce zaujal a bavil. Poslední - prosincové - setkání pak bude věnováno výhradně této vlastní fototvorbě účastníků a vybírání fotografií k prezentaci.

Součástí fotokurzu bude též jeden malý sobotní fotovýlet (v době od 10 do 15 hod., někdy mezi 3. a 7. setkáním), vše (přesný termín, místo atp.) bude domluveno a upřesněno na základě přání a možností účastníků.

Webové stránky
V souvislosti s kurzem "Fotografujeme pro radost" (pro který se vžil název "Školička") vznikly postupně webové stránky www.fotozenky.cz, určené především účastníkům kurzu (současným, minulým event. i budoucím).

Prezentace
Součástí kurzu je i "výstava fotografií účastníků" na zmíněných stránkách www.fotozenky.cz.

Lektorka: Alice Prokopová
www.alicepro.cz (fotky)
www.alicepro.cz/ticha_radost.pdf
(přemýšlení o přitažlivosti fotografování)
http://is.muni.cz/osoba/prokopova#cv (CV)


Přihlásit se a platbu prosíme provést předem, a to buď osobně, nebo převodem - čís. účtu: 2632777001/5500.
Přihlášky přijímáme i e-mailem: nfo@zeny50.cz Bližší informace u Jany Jaruškové, mobil 728 740 449.


Zpět

© 2007-2017   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  17. 8. 2017