obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Annabis

Třeboňsko   -   krajina   dvojího   nebe      (23. - 27. května 2018)

Třeboň Srdečně Vás zveme na pětidenní pobyt do líbezné krajiny plné rybníků a v nich se odrážejícího nebe. Na území chráněné krajinné oblasti Třeboňsko se nachází celkem 35 přírodních rezervací a památek, které představují nejcennější lokality Třeboňska. Jednotlivé rezervace zahrnují nejrůznější ekosystémy, jako jsou například rašeliniště, rašelinné louky a lesy, rybníky, vodní toky a lužní lesy. Třeboňsko je jedna z mála CHKO vyhlášených v rovinaté krajině po staletí kultivované člověkem. Na utváření krajiny Třeboňska se člověk podílel již od 12. století, a to zejména úpravami vodních poměrů původní močálovité krajiny, jejichž výsledkem je důmyslná síť umělých stok (například Zlatá stoka, Nová řeka) a množství rybníků, které dělají z Třeboňska centrum českého rybníkářství (celkem 460 rybníků).

Kdy:středa 23. - neděle 27. května 2018
Odjezd:v 7.30 hod. od hlavní brány BVV
Sraz:v 7.20 hod.
Cena:4.300,- Kč
Záloha:2.000,- Kč (při přihlášení)
Doplatek:2.300,- Kč (do 23. dubna 2018)
V ceně:- 4 x ubytování
 - doprava vlastním autobusem
- celodenní výlet autobusem po Třeboňsku s průvodcem
- komentovaná prohlídka Tábora
- komentovaná prohlídka města Slavonice
- vstupné do muzea amerických veteránů
- vstupné na zámek Červená Lhota
- organizace
Ubytování:Relax Park Třeboň
Návrat27. května 2018 cca kolem 19.00 hod.

Přihlášku na akci si můžete stáhnout zde. soubor *.PDF

Ubytováni budeme v Relax Parku Třeboň, a to buď ve studiích pro 2 osoby (1 + kk), případně v apartmánech s jednou ložnicí pro 3 osoby (2 + kk). Studia jsou jednopokojové moderní apartmány s příslušenstvím - mají koupelnu se sprchou a WC, vybavenou kuchyňskou linku a balkon, lodžii, nebo předzahrádku. Relax Park Třeboň Vše k přípravě snídaně či večeře (nádobí, hrníčky, talíře, příbory atd.) je k dispozici, tudíž předpokládáme, že jídlo si každý připraví sám, na obědy či večeře je možné zajít do četných restaurací na místní speciality.
Snídaně lze případně doobjednat za 130 Kč/osobu a den. Podmínkou je ale minimálně 20 zájemců. V tomto ubytovacím zařízení se totiž nevaří. Relax Park Třeboň se nachází na západním okraji města Třeboně, hned u lázeňského parku lázní Aurora. Komplex je zcela mimo dopravní provoz, až na samém konci příjezdové komunikace.

středa   23.  května  2018

Odjezd z Brna v 7.30 hod. (sraz u hlavní brány BVV v 7.20 hod.),

První zastávkou naší cesty (kromě přestávky na kávu, protažení a toaletu) bude město Tábor, kde máme na jedenáctou hodinu zamluvenou komentovanou prohlídku města v délce 1,5 hodiny.
Tábor Tábor byl založen na jaře roku 1420 husity a pojmenován podle hory Thabor u Nazaretu, v dnešním Izraeli. Mezi českými lingvisty převládá názor, že z husitského označení města Tábor vzniklo obecné označení pro vojenská ležení, které se skutečně objevuje od 15. století a vyskytuje se i v  polštině a maďarštině.
Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Je regionálním centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí.
Červená Lhota Po prohlídce města si necháme čas na oběd a ve 14.00 hod. odjedeme do Červené Lhoty. Zde nás čeká prohlídka zámku a po ní se již vydáme do Třeboně, kde se ubytujeme.

čtvrtek   24.  května  2018

Třeboňsko Tento den využijeme k celodennímu výletu naším autobusem a s  průvodcem z Domu přírody Třeboňsko, který nás provede některými zajímavými místy chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

pátek   25.   a   sobota   26.   května  2018

Třeboň Tyto dva dny nebude společný program, ale každý sám si může zvolit, co z Třeboně touží vidět.

Možností je opravdu mnoho:

 • náměstí Třeboně a radniční věž
 • Divadklo J. K. Tyla
 • kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí   (Třeboňská madona)
 • státní zámek Třeboň
 • pivovar Bohemia Regent
 • Schwarzenberská hrobka
 • Dům přírody Třeboňska
 • Dům Štěpánka Netolického
 • Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži
 • lázně Aurora (bazén, masáže, park)
 • Bertiny lázně
 • Muzeum a galerie Třeboň
 • Třeboň v marcipánu
 • akvárium Vratislavský dům
 • procházka kolem rybníka Svět
 • projížďka po rybníku Svět

neděle   27.   května  2018

V neděli po snídani, v 9.00 hod., odjedeme do Nové Bystřice, kde navštívíme první a největší muzeum amerických předválečných veteránů v Čechách.
veterani Přeneseme se v čase do dob, kdy automobily dělaly první krůčky, v časech hojnosti a ohromných karoserií i v éře velkoobjemových motorů a převýkonovaných, legendárních strojů. Muzeum v Nové Bystřici nám nabídne cestu časem, retrospektivní pohled do minulosti se snahou zachytit ten obrovský skok, který lidstvo v tomto odvětví za posledních sto let udělalo.

Po návratu do současnosti se jistě rádi občerstvíme v místní kavárně.

slavonice A naší poslední zastávkou při návratu do Brna bude komentovaná prohlídka obou náměstí města Slavonice. Tento skvost, který máme na cestě, si nemůžeme nechat ujít.

Informace a přihlášky u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449, nebo elektronicky info@zeny50.cz
Zpět

© 2007-2018   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  20. 4. 2018