obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Annabis

VÝLET DO ČASŮ, KDY DÁMY NOSILY KRÁSNÉ KLOBOUKY A PÁNOVÉ CYLINDRY      (sobota 21. července 2018)

k výletu Srdečně Vás zveme na pohodový výlet k našim jižním sousedům. Navštívíme rakouské lázeňské městečko Baden, lovecký zámeček Mayerling a oblíbené letovisko císařské rodiny Laxenburg.

Kdy:sobota 21. července 2018
Odjezd:v 7.30 hod. od hlavní brány BVV
Sraz:v 7.20 hod.
Cena:650,- Kč
Platba:při přihlášení
V ceně:- doprava vlastním autobusem
 - průvodkyně
- organizace
Není v ceně:cestovní pojištění, vstupné
Provázet nás bude:PhDr. Dana Dolníčková
Návrat: cca 19.30 - 20.00 hod.

Informace a přihlášky u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449, nebo elektronicky info@zeny50.cz

Platbu prosím proveďte na účet u Fio banky 2100584743/2010, do zprávy pro příjemce zadejte Vaše jméno + "Baden".

Přihlášku na akci si můžete stáhnout zde.

Na zájezdě nás bude provázet profesionální průvodkyně PhDr. Dana Dolníčková, která nám již v autobuse přiblíží historii míst, kam se podíváme.

Vstupné na zámeček Mayerling je 6,50 Eur, stačí se přihlásit v autobuse, kdo bude chtít jít dovnitř na cca 30 minutovou prohlídku.

Kolem poledne zavítáme do města Baden, což je ideální hodina na kávu, zmrzlinu, případně oběd, jak kdo bude chtít... Společně pak projdeme malebné uličky starého města. Prohlédneme si Beethovenův dům a přesuneme se do parku, kde si můžete zahrát v kasinu, projít se, obdivovat městské veduty nebo si jen tak posedět mezi záhony květů.

Z Badenu odjedeme do Laxenburgu, kde zájemci mohou navštívit vodní hrad Franzesburg (vstupné 11 Eur, je nutné se nahlásit předem, viz přihláška), ke kterému se dostaneme přívozem (0,60 Eur). Ti, kteří nebudou plánovat vnitřní prohlídku hradu, se mohou procházet parkem (vstup 2,60 Eur).

Z Laxenburgu již zamíříme zpět do Brna.

BADEN

Baden Několik kilometrů jižně od Vídně se nachází městečko Baden, které bylo v 18. a 19. století nejelegantnějším lázeňským střediskem habsburské říše. Například Ludwig van Beethoven zde za život pobýval patnáctkrát a v letních měsících nebylo vzácností v ulicích městečka potkat císaře Františka II. Nenáročným výstupem lázeňským Kurparkem se dostaneme ke kašně se zlatým vodním duchem. O kousek dál se nachází malé chrámy věnované W.A. Mozartovi a již zmíněnému van Beethovenovi. Symbolicky je stavba porostlá vinnou révou. Chrámy střeží socha Johanna Strausse. V rytmu valčíku se dostaneme na vyhlídku, odkud je úchvatný pohled na lázně, město a malebné okolí.

Baden    

MAYERLING

Dvojitou sebevraždu korunního prince Rudolfa a jeho sedmnáctileté milenky baronesy Marie Vetserové dodnes obestírá mnoho záhad. Tragická událost se stala 29. ledna 1889 na loveckém zámečku Mayerling. Rudolfův otec, rozhořčený a šokovaný císař Josef I., nechal zámeček zbourat. Dnes tragédii připomíná novogotická kaple patřící karmelitánským jeptiškám a moderní stavby Infocentra u karmelitánských zahrad.

LAXENBURG

z výletu Oblíbené letovisko císařské rodiny, kde se její členové mohli na chvíli oprostit od svazující dvorní etikety. Podle dekretu Josefa II. zde mohl každý host "dělat, co se mu líbí, jezdit na koni, vozit se kočárem, účastnit se lovu nebo zůstat doma". Ráda tu pobývala samotářská a poněkud výstřední císařovna Alžběta. Ta zde porodila svého jediného syna Rudolfa.
Největší atrakcí je nádherně upravený zámecký park, v němž návštěvníky čeká řada zajímavostí - klasicistní chrám, jeskyně, letní pavilon, v němž Marie Terezie hrávala karty se svým manželem Františkem Štěpánem Lotrinským, a další. Třešničkou na dortu je hrad Franzesburg - napodobenina středověkého hradu na ostrůvku uprostřed rybníka. Zpět

© 2007-2018   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  17. 7. 2018