obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Projekt   TROJLÍSTEK

Projekt TROJLÍSTEK
Projekt Trojlístek má i svůj vlastní web www.trojlistek.com

Občanské sdružení Ženy50 bylo přizváno Centrem pro rodinu a sociální péči ke spolupráci na projektu Trojlístek, který byl podpořen evropskými fondy a čerpá v rámci mezinárodní spolupráce z dobré praxe v Rakousku. Jedná se o službu tzv. "náhradní" babičky. Projekt TROJLÍSTEK Projekt Trojlístek vychází ze zkušeností rakouské služby Oma Dienst. Jeho cílem je aplikovat zkušenosti ze zahraničí na české prostředí. Služba Oma Dienst ve Vídni zprostředkovává kontakt mezi náhradními babičkami a rodinami s dětmi. Ročně zajistí kolem šesti set úspěšných kontaktů.

Rodiče malých a školních dětí dostanou možnost seznámit se s ženou, která v rodině bude zastupovat roli náhradní babičky. Tyto ženy s rodinou vytvoří pracovně přátelský vztah, který bude založen na osobní rovině a zároveň doporučeném finančním ohodnocení. Cena za službu péče o děti bude nižší než v komerčním prostředí, což rodičům umožní zvát náhradní babičku domů častěji.

Projekt reaguje na nedostatek míst v zařízeních předškolní péče a na skutečnost, že členové širší rodiny mnohdy nežijí ve vzájemné blízkosti a nemohou si navzájem pomáhat v běžných rodinných záležitostech.

Náhradní babičky získají v rámci projektu bezplatnou možnost rozšiřování svých osobních a rodinných dovedností prostřednictvím školení a workshopů. Prohloubí si své znalosti a schopnosti v oblasti první pomoci, práce s počítačem, v komunikačních dovednostech, doplní si vzdělání v oblasti vývoje dětské psychiky apod.

Projekt TROJLÍSTEK Pro zralé ženy 50+ (projektu se ale mohou účastnit i ženy mladší) tato nová služba nabízí možnost rozšíření sociálních kontaktů, které jim chybí. Je určena především pro ženy, které buď vlastní rodinu nemají, nebo jejich děti žijí příliš daleko. Služby však mohou využít i ženy, jejichž vnoučata již odrostla, nebo které i při vlastních vnoučatech mají dost sil a energie, kterou chtějí předávat dál.

Tato služba, která zprostředkovává kontakt mezi rodinou s dětmi a náhradní babičkou, je bezplatná. Již nyní se můžete hlásit. Domluvíme se na osobním setkání, které proběhne v Centru pro rodinu a sociální péči. Při tomto individuálním rozhovoru si vyjasníme vaše představy a posléze vám bude nabídnut kontakt s potenciální vhodnou rodinu. V průběhu partnerství mezi náhradními babičkami a mladými rodinami proběhnou v rámci projektu společné aktivity, kde bude prostor pro výměnu zkušeností i navázání nových kontaktů.

Zájemkyně o roli náhradní babičky se mohou hlásit u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449, nebo elektronicky info@zeny50.cz
Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 3. 2019