obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Annabis

Jak   žít   zdravěji     (seminář od 15. 1. 2018)

seminář o stravovani Srdečně Vás zveme na seminář s výživovým poradcem Vlastimilem Pončou.

Celá série přednášek bude tentokrát zaměřena hlavně na to, jak zdravě zhubnout. Jak nezačít po Novém roce s předsevzetíma, která nás po pár týdnech, nebo dokonce dnech opustí, protože máme pocit, že to k ničemu nevede. Na konci každé přednášky dostanou účastníci konkrétní jednoduchou radu, co mají změnit, případně omezit ve svém jídelníčku. Cyklus přednášek je dost dlouhý, aby si pak na konci ověřili vliv na své tělo i kondici a mohli i prodiskutovat případné dotazy. Bude to určitě účinný způsob, jak se správně namotivovat pro další pokračování.

Jako BONUS dostanou účastníci na každé přednášce, tedy 5x, biometrické měření skladby těla s analýzou naměřených hodnot ZA CENU JEDNOHO. Pokud se zapojí do navrhovaných změn stravovacího režimu, mohou si tak sami ověřit vliv na své tělo.

Zahájení:15. 1. 2018   (pondělí 16.30 - 18.30 hod.)
Kolikrát:proběhne 5 lekcí
Počet osob:minimální počet - 7 osob
Kde:Centrum Ženy50;    Anenská 10 (4.p)
Lektor:Vlastimil Ponča
Cena:900 Kč / členky 700 Kč
V ceně:5x přednáška a 5x biometrické měření

1. lekce: Jak správně nakupovat.
Vysvětlíme si hlavní zásady a pravidla: jakou roli v nakupování hraje psychika, přístupy, motivace, reklamní nátlak globálních výrobců a manipulace s informacemi v reklamě i v prezentaci výrobků. Ukážeme si, jak se vyznat v tabulkách nutričních hodnot potravin a jak správně vybírat v obrovské nabídce, která je na trhu, a čemu bychom se měli obloukem vyhnout. Vysvětlíme si funkci Eček. Ukážeme si několik užitečných a pak několik těch nejrizikovějších. Vysvětlíme si význam konzervantů v potravinách a jejich účinky na organismus. Vezměte na lekci s sebou několik obalů s tabulkou nutričních hodnot výrobků, které si běžně kupujete a případně si připravte dotazy.

2. lekce: Detoxikace a regenerace.
Dozvíme se, jak začít s očistou, detoxikací a regenerací organismu, abychom ho zbavili toxinů, ozdravili a navrátili mu výkonnost lymfatického a imunitního systému. Vysvětlíme si, co se v organismu změní v první fázi detoxikace, co po jejím dokončení. Jak se to projeví na našem metabolismu i vzhledu a zdraví. Ukážeme si nejdostupnější potraviny s detoxikačním účinkem. Také si vysvětlíme fámy o hladovkách, klystýrech a rychlém detoxu.

3. lekce: Vyvážená strava.
Vyvážená strava - bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina, voda, mikronutrienty, tělesná a duševní hygiena. U všech složek si uvedeme nejkvalitnější zdroje, jak se projevuje jejich špatná skladba, jak nedostatek a jak přebytek + význam mikronutrientů. Na konci přednášky se pak naučíme, jak si to vše zjednodušit pro praktický život a vlastní potřebu.

4. lekce: Zásady výživy ve vyšším věku a v rekonvalescenci.
Uvedeme si hlavní zásady a odlišnosti pro výživu ve vyšším věku a po nemoci. Tady už dáme více prostoru pro zkušenosti a dotazy posluchačů. Lektor bude odpovídat na dotazy, které se účastníkům zrodily v hlavách u tří předchozích přednášek.

5. lekce: Jak si udržet kondici, vitalitu a duševní pohodu co nejdéle.
Vysvětlíme si, jak cvičit ve vyšším věku, případně se zdravotním omezením. Čeho se vyvarovat a do čeho se určitě pustit bez ohledu na věk. Jak tomu přizpůsobit výživu, pitný režim, pohybové aktivity, spánek a duševní hygienu + osobní rozvoj. Jak by měl začít člověk, který nikdy nebo hodně dlouho necvičil. Jak nastavit, aby ho to po dvou třech týdnech nepřestalo bavit. Jak obrovskou roli v tom hraje podpora kolektivu. Vysvětlíme si, kdy člověk začne spalovat svaly místo tuku atd. Opět můžete přijít se svými dotazy. Ukážeme si, jak funguje snímač tepové frekvence, kolik kcal se spálí při minutové silové námaze a kolik při tzv. aerobním režimu. Proč je důležité začít pod odborným vedením. Je velmi zajímavé uvědomit si, na kolik minut těžké fyzické námahy nám dá energii např. jedna müsli tyčinka, nebo tabulka čokolády a kolik vody musíme pro spálení těchto kcal vypít, abychom se nedehydratovali. Tato poslední lekce bude obecným úvodem do toho, jak začít s turistikou, sportem, případně kondičním cvičením. A věřte, že ani v šedesáti letech není pozdě.

Hlásit se můžete u Jany Jaruškové na tel. 728 740 449 nebo na e-mailu info@zeny50.cz
Přihláška je závazná po zaplacení ceny semináře.


Zpět

© 2007-2017   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  15. 12. 2017