obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Seminář   o   finanční   gramotnosti

S penězi se setkáváme dnes a denně. Mohou nám život ulehčit, zpříjemnit, při jejich nedostatku jsme naopak nuceni "obracet každou korunku" a přemýšlet, na co ji vynaložit. Peníze jsou jednou ze čtyř oblastí - kromě zdraví, vztahů a seberealizace - které ovlivňují náš spokojený život. Proto jsme v roce 2012 naši nabídku rozšířili o finanční seminář.
finanční seminář Obsah a délka semináře se může měnit. Průběh může vypadat např. následně:

V první hodině semináře o finanční gramotnosti se dozvíme o původu peněz a našem vztahu k nim - kdy a jak vznikal, čím jsme byli ovlivněni a jak jsme na tom dnes. Vysvětlíme si pojem finanční gramotnost a inteligence a budeme se učit znát zákonitosti, které ve světě peněz existují.

V dalších hodinách probereme následující témata:

Změny v penzijním systému od r. 2012 a 2013, tři pilíře mé vlastní penze aneb co mě čeká a nemine, až přestanu pracovat, a jak se na tuto situaci připravit. Vysvětlení důvodů nadcházejících změn, penzijní systémy ve světě (USA, Čína, Evropa).

Penzijní fondy - přehled, systém, rozdíly, výnosy, převody mých finančních prostředků z jednoho fondu k druhému, státní příspěvky, daňové odpočty atd.

Kde spořit na důchod - jsou penzijní fondy tím pravým nástrojem?
Význam pojištění v moderní společnosti aneb jak se v tom všem vyznat. Finanční situace v ČR, dluhy a úspory, chování české populace v oblasti peněz, hypotéky, kam nejlépe investovat a řada dalších témat, které Vás budou zajímat.

Jak se naučit hospodařit a kontrolovat své peníze, co jsou aktiva a pasiva. Jak poznám dobrého finančního poradce a potřebuji ho vůbec?

Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 3. 2019