obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Projekt   MOSTY

logo MOSTY Měsíc březen, který v sobě skrývá první jarní den, kdy se příroda začíná probouzet a po zimním odpočinku překypovat vitalitou, právě tento měsíc si občanské sdružení Ženy50 vybralo k odstartování nového projektu s názvem MOSTY, realizovaného ve spolupráci s Radou seniorů Jihomoravského kraje.
Mosty za sebou můžeme pálit, mosty můžeme bourat, ale mosty můžeme rovněž stavět. projekt MOSTY Stavět mosty mezi lidmi je krásné a smysluplné. Mosty, po kterých si půjdou naproti ženy a muži. Aby se někde uprostřed potkali. Aby mohli být spolu, setkávat se, sdílet.

Cílem projektu MOSTY je vytvořit databázi lidí, kteří nemají partnera, a poté pro ně organizovat akce, na kterých budou mít příležitost seznámit se.

Osamělost a nedostatek sociálních kontaktů je totiž podle mnohých vědeckých studií problém, se kterým se potýká nejvíce starších lidí a který hodnotí jako nejtíživější aspekt doprovázející stárnutí.

"Myslím, že strach z osamocení je v mé generaci velmi silný, protože málokdo měl příležitost naučit se schopnosti umět být sám, a přesto se necítit opuštěný, umět být sám a přesto být radostným, umět štěstí nalézt sám v sobě, jako předpoklad každého nezávislého vztahu, založeném na toleranci dvou osobností a nikoliv na manipulaci dvou na sobě závislých jedinců",
              píše Jan Paul ve svém článku Padesátníci u konce s dechem?

Potřeba sdílet je u nás, lidí, vyvinuta velmi silně. Možná si ji uvědomíme teprve v okamžiku, kdy nás opustí milovaný partner či partnerka. Najednou nemáme komu vyprávět své malé denní radosti i strasti, nemáme s kým sdílet východ slunce, krásu blankytné oblohy či posezení nad šálkem ranní kávy. Sdílení náš zážitek umocňuje, dává mu význam, mnohé si právě hlasitým vyřčením uvědomíme. Poslouchající věnuje svému protějšku dar ve formě pozornosti, účasti, porozumění, společně stráveného času, sounáležitosti.

Ve věku po padesátce, kdy člověk zůstává sám po rozvodu, nebo úmrtí manžela či manželky, není zrovna snadné hledat nové přátele. Nehledě na to, že s odchodem partnera jsou mnohdy přerušeny i vazby na příbuzné či známé z jeho strany.
Přitom právě dostatečná síť osobních kontaktů, díky které jsou sdíleny myšlenky, informace, rady a doporučení, je důležitá pro pocit osobní pohody a kvality života. Zároveň tyto kontakty mohou tvořit záchrannou síť ve smyslu sociální, emocionální, informační i materiální podpory.

"Být mezi jinými lidmi, vidět a poslouchat jiné lidi, přijímat od jiných lidí impulsy, je předpokladem pozitivních zážitků, alternativ k samotě. Člověk nemusí být nutně s konkrétní osobou, ale pouze s jinými lidmi". [Gehl ]

Projekt MOSTY vytváří kolektiv lidí, kteří se chtějí setkávat a prožívat společně různé aktivity. Pokud z tohoto společenství vyroste dvojice, která spojí svůj život i v soukromí, bude to nejkrásnější výstup projektu.

Zapojit do projektu se mohou ženy a muži ve věku po padesátce, kterým chybí životní partner i kolektiv vrstevníků.

Jak se přihlásit do projektu MOSTY?

Zájemci jsou zapsáni do databáze:
- po vyplnění přihlášky
- po uhrazení registračního poplatku 100 Kč


Přihlášku si můžete stáhnout zde. soubor *.PDF

Jak přihlášku odeslat? 
elektronicky na e-mail:info@zeny50.cz
poštou:Ženy50, Anenská 10, 602 00 Brno
osobně:Anenská 10, Čtv. 15.30 - 17.30 hod.
Jak zaplatit registrační poplatek? 
osobně:Anenská 10, Čtv. 15.30 - 17.30 hod.
převodem na účet: 2632777001/5500
  
Další informace: Ing. Jana Jarušková (728 740 449)
  Mgr. Věra Janáková (732 348 993)

Registrovaní účastníci projektu budou informováni o seznamovacích akcích, pořádaných sdružením Ženy50. Na jednotlivé akce se mohou, dle svého zájmu, přihlásit. Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 3. 2019