obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

"Brněnské pověsti v hliněném hávu"

Zakládající členka sdružení, Táňa Nedvědová, přišla s nápadem, že bychom se mohly zúčastnit II. ročníku soutěže prací v keramice, kterou vyhlásila Vesna pod názvem "Brněnský hrnek II. aneb Brněnské pověsti v hliněném hávu". Konečně - proč ne?

keramické modelování Kromě Táně, která je hlínou okouzlená již několik let, ji většina z nás držela v rukou prvně. Nebylo to lehké. Přesto jsme se nevzdávaly. Sešly jsme se dvě odpoledne, přímo u Táni, která pro tuto činnost, se zápalem sobě vrozeným, byla ochotna zapůjčit k případné devastaci i vlastní byt. keramické modelování K vtělení do hlíny jsme si po zralém uvážení vybraly pověst O kamenné panně, patrně proto, že si někdy připadáme stejně odstrkované, nemilované, nedoceněné, přezírané. Bohudíky již není tolik studní, kam bychom se mohly houfně vrhat, tudíž jsme se rozhodly vytrvat, za svým štěstím si stát a něco pro něj i udělat.
keramické modelování Táňa, jakožto duše celého díla, nejenže pověst přebásnila, ale celou dobu usměrňovala naše někdy až příliš odvážné nápady, aby celkový ráz vyzněl v jednotném duchu.
burelování Po vypálení následovalo burelování a opět výpal, poté přišel čas na dobarvení, zápis textu a zkompletování, při kterém musel přiložit ruku k dílu i Jirka, jeden z mála mužů ve sdružení.
Při práci jsme se všechny nadmíru bavily, podléhly jsme nezávazné, hravé náladě, některé se vžily do tvorby tak opravdově a náruživě, že Táňa jejich kreativitu nestačila krotit.
keramické modelování Celkový dojem z hotového dílka předčil naše očekávání. Výsledek společné práce komentovala jedna z nás: "Jsem na nás hrdá."

6. března 2008 jsme se zúčastnily vyhlášení výsledků soutěže a přestože jsme ani v nejmenším nechtěly konkurovat nádherným dětským pracím, potěšila nás "Zvláštní cena poroty" i kouzelná publikace s brněnskými pověstmi doplněná fotografiemi nejlepších prací.

Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 3. 2019