obrázek záhlaví

Kontakt:

CENTRUM   Ženy50
Anenská 10,   Brno
        (4. patro)
(po telefonické domluvě)

Jana Jarušková
728 74 04 49

Věra Pakostová
604 37 55 46

e-mail: info@zeny50.cz


účet: 2632777001/5500

účet: 2100584743/2010PODPORUJÍ   NÁS:

Jihomoravský kraj

Statutární město Brno

Statutární město Brno

Městská část Brno-střed

Jarní výlet

V sobotu 31. března 2007 jsme uskutečnili procházku jarní přírodou. Po půl desáté, kdy jsme dali přílležitost dorazit i opozdilcům, jsme vyrazili z konečné autobusu čís. 58 z Líšně, proti proudu Říčky, směr Muchova bouda. Sluníčko se záhy proklubalo z mraků a příjemně nás zahřívalo svými paprsky. Po mírně náročném sešupu "zkratkou" jsme prošli kolem Muchovy boudy, doprovázeni štěkotem smečky psů z chovné stanice.

Všude kolem nás jsme mohli pozorovat rodící se krásu jarní přírody: trsy podléšek, sasanky, petrklíče a další kytičky, které výrazně kontrastovaly s hnědými spadanými listy.
V hospůdce U Jelena jsme si dali malé občerstvení, prohlédli si domácí zvířenu (kozy, pštrosa) a pokračovali dále kolem vývěru Říčky k jeskyni Pekárna. Zde následovalo další zastavení. Vybaveni baterkami jsme si mohli prohlédnout "malbu pračlověka", nechat si kapat vodu na hlavy a vzápětí se posilnit vlastnoručně opečenými klobásami.

Netopýrka Naše další cesta vedla do jeskyně Netopýrka, jejíž zhlédnutí v kluzkém terénu, s nízkými podhledy a nedostatečném osvětlení baterkami bylo opravdu pro náročné. Někteří z nás to odnesli boulí na hlavě.
Po prohlídce Švédova stolu a mírném akrobatickém výkonu při přechodu potoka po dvou kládách jsme pokračovali dále - v stále bujarejší náladě a teplejším počasí - k další cílové stanici - občerstvení Pod Hádkem.
Při trochu nudné procházce polí kolem Ochozu jsme se utěšovali vidinou místní cukrárny. Naše výdrž byla bohatě odměněna pestrou nabídkou zákusků, zmrzliny a různých druhů kávy.
Stále dobře naladěni, přestože již mírně unaveni, jsme zdolali i poslední úsek cesty - k autobusové zastávce Na Spáleništi, odkud jsme se dopravili zpět do Brna a našich domovů.

<Fotografie se zvětší po kliknutí myší.>
Jarní výlet vývěr Říčky Jarní výlet
Jarní výlet Jarní výlet Jarní výlet
K Pekárně Pekárna Pekárna
Pekárna Pekárna Jarní výlet
Netopýrka Jarní výlet Netopýrka
Zpět

© 2007-2019   Ženy50, z. s.      poslední aktualizace  22. 3. 2019