- Reklama -svět ženy

Je zde čas sandálů! Hollywoodské divy odkazují, noste pořádné podpatky. Máme tipy

Date:

Share post:

Nejen podpatky jsou klíčovým prvkem sandálové aktuální sezóny. Víte ještě, jaké atributy by měla trendovou obuv naplnit?

Herečka Anne Hathaway předvádí sandály v retro stylu na blokovém podpatku. Její model je z dílny značky Gucci.
Odpíchneme-li se od trendů, které prezentují hollywoodské hvězdy na červeném koberci či na aktuálně probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, pak je jich hned několik. Populární je především retro inspirace a sandálky, které si obouvají dámy, mají tentokrát výraznější a masivnější vzhled.

Základem je podpatek, ale místo klasického tenkého (či nebodaj jehličkového) podpatku se nosí blokový podpatek. To znamená, že opora ženské nohy a těla jako takového je vyšší a držení těla stabilnější. Nestačí ovšem jen podpatek, přidává se velmi často i mírná platforma pod přední částí nohy. To dodává sandálům právě uvedený retro nádech a náboj estetiky přelomu 60. a 70. let.

Woman carrying shopping bags at New York Soho district

Herečka Anne Hathaway teprve nedávno představila v Cannes nový film a při té příležitosti si obula sandály z dílny značky Gucci. Metalický vzhled kůže je dalším z prvků, který se objevuje také na obuvi z dostupnějších značek.

Volit můžete vedle metalických dezénů i ty lesklé – variaci na satén či samet. Nebojte se například ani vzorů a potisků či aplikací v podobě květin z kousků kůže. Přinášíme inspiraci na několik modelů, dohromady jsme jich vybrali jedenáct.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak předejít riziku neschopnosti splácet půjčky?

Každý se jednou může dostat do prekérní životní situace a zjistit, že mu finanční rozpočet nevychází ani na...

Mořská sůl je nepostradatelnou pomocnicí

Mořská sůlje neuvěřitelnou pomocnicí nejen mých rodičů, kteří mají zahrádku, na které mají obrovský bazén, který milují nejen...

Nekončící kruh, který svazuje duši s tělem

Chudáci novomanželky museli kdysi snášet ovazování kotníků a zápěstí větvičkami, které byly do sebe důkladně spleteny. Jejich manželé...

Může UV lampa na gelové nehty vést ke melanomu?

Rakovina kůže má velkou výhodu v tom, že ji vidět a jednou měsíčně bychom si měli systematicky sami...