- Reklama -svět ženy

Je zde čas sandálů! Hollywoodské divy odkazují, noste pořádné podpatky. Máme tipy

Date:

Share post:

Nejen podpatky jsou klíčovým prvkem sandálové aktuální sezóny. Víte ještě, jaké atributy by měla trendovou obuv naplnit?

Herečka Anne Hathaway předvádí sandály v retro stylu na blokovém podpatku. Její model je z dílny značky Gucci.
Odpíchneme-li se od trendů, které prezentují hollywoodské hvězdy na červeném koberci či na aktuálně probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, pak je jich hned několik. Populární je především retro inspirace a sandálky, které si obouvají dámy, mají tentokrát výraznější a masivnější vzhled.

Základem je podpatek, ale místo klasického tenkého (či nebodaj jehličkového) podpatku se nosí blokový podpatek. To znamená, že opora ženské nohy a těla jako takového je vyšší a držení těla stabilnější. Nestačí ovšem jen podpatek, přidává se velmi často i mírná platforma pod přední částí nohy. To dodává sandálům právě uvedený retro nádech a náboj estetiky přelomu 60. a 70. let.

Woman carrying shopping bags at New York Soho district

Herečka Anne Hathaway teprve nedávno představila v Cannes nový film a při té příležitosti si obula sandály z dílny značky Gucci. Metalický vzhled kůže je dalším z prvků, který se objevuje také na obuvi z dostupnějších značek.

Volit můžete vedle metalických dezénů i ty lesklé – variaci na satén či samet. Nebojte se například ani vzorů a potisků či aplikací v podobě květin z kousků kůže. Přinášíme inspiraci na několik modelů, dohromady jsme jich vybrali jedenáct.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?  

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou pleť, která může nepříznivě reagovat na ledaco, od nových...

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami: Důsledná...

Průměrné ceny potravin 2013-2022: Česko a Itálie

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy ve všech státech Evropské unie. Ceny dramaticky stoupají, podražila elektřina i...

Chcete miminko, a tak přemýšlíte, jak otěhotnět rychle? Hlídejte si ovulaci

Dnes bohužel vůbec není nezvyklé, že se páru snažícímu se o početí dítěte i několik měsíců nedaří docílit...