- Reklama -svět ženy

Růžové, bílé, červené… Co si ptají pivoňky ve váze? Rozhodně ne ostré slunce

Date:

Share post:

Jako malý poupě možná pivoňka na první pohled neokouzlí, ale když se rozvine, je nádherná.

Co řeknete, nejsou ve váze nádherné?

V květnu či během června se přímo ptají do svěžích kytic a kytiček – zde jsou triky, aby vám pivoňky vydržely ve váze čerstvé a krásně co nejdéle.

Před vložením pivoňky do vázy její stonek nařežte ostrým nožem, cca 3–5 centimetrů, aby květ nabral dostatek vody. Pokud listy rostou velmi nízko na stonku, je třeba je odstranit, aby nepodporovaly ve vodě množení bakterií.

Zkontrolujte i vázu, do které jdete pivoňky vložit, ptají si totiž opravdu čistou vázu. Raději ji ještě jednou důkladně vypláchněte vlažnou vodou a teprve poté do ní napusťte čerstvou vodu pro květiny. Pokud jsou ve váze nějaké nečistoty, mohou se začít šířit ve vodě bakterie, ty se vodou dostanou do pivoňky a ty rychleji zvadnou.

full size background of Peony flower

Přímé, pálící ​​slunce či studený průvan se postarají o to, že pivoňka ve váze rychleji vadne. Dokonalým místem pro tuto květinu je stolek v obýváku, na chodbě nebo v jiné světlé místnosti, ale ne na místě, kde celý den „peče“ slunce.


Plánujete svatbu: svatební oznámení minimal.


Pokud se pupeny pivoňky neotevírají a vy jste netrpělivá, můžete si pomoci úplně jednoduše – pupen jednoduše důkladně opláchněte vlažnou vodou. Tím se uvolní nektar, který jej slepuje a poupě se rozvine.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak předejít riziku neschopnosti splácet půjčky?

Každý se jednou může dostat do prekérní životní situace a zjistit, že mu finanční rozpočet nevychází ani na...

Mořská sůl je nepostradatelnou pomocnicí

Mořská sůlje neuvěřitelnou pomocnicí nejen mých rodičů, kteří mají zahrádku, na které mají obrovský bazén, který milují nejen...

Nekončící kruh, který svazuje duši s tělem

Chudáci novomanželky museli kdysi snášet ovazování kotníků a zápěstí větvičkami, které byly do sebe důkladně spleteny. Jejich manželé...

Může UV lampa na gelové nehty vést ke melanomu?

Rakovina kůže má velkou výhodu v tom, že ji vidět a jednou měsíčně bychom si měli systematicky sami...